Vegas Prime – w pełni autonomiczna roleta solarna

Od czasu do czasu pojawiają się przełomowe innowacje techniczne, które wprowadzają udogodnienia w codziennym życiu lub pozwalają na oszczędności. Do tego typu rozwiązań niewątpliwie należą rolety z zasilaniem słonecznym.

Bez kabli bez pyłu

W przypadku adaptowania systemów roletowych do istniejących budynków zarówno inwestor, jak i firma montująca osłony przeciwsłoneczne narażeni są na szereg komplikacji związanych z poprowadzeniem instalacji elektrycznej do zasilania silników roletowych lub wykonywaniem otworów w stolarce okiennej lub ścianie, celem zamontowania elementów mechanicznych do obsługi rolet. Rozwiązaniem w takiej sytuacji są rolety elektryczne z panelem solarnym i akumulatorem energii.

Są rolety i jest Prime

Na rynku dostępnych jest wiele systemów roletowych w mniejszym lub większym stopniu nadających się do montażu wraz z automatyka zasilaną z paneli fotowoltaicznych.
Zdecydowana większość z nich posiada płaski profil czołowy, co utrudnia montaż paneli fotowoltaicznych pod optymalnym katem 30-40 stopni. Vegas Prime dzięki odpowiednio wyprofilowanej pokrywie pozwala na montaż ogniw pod kątem pozwalającym w maksymalny sposób wykorzystać energię słoneczną o każdej porze roku.

Łatwy serwis

Zastosowana w skrzynce Vegas Prime dolna rewizja pozwala na wykonanie prac serwisowych bez konieczności demontażu panelu fotowoltaicznego, co jest niewykonalne w przypadku innych systemów rolet zewnętrznych.

Przykręć i zapomnij

Prosty montaż rolet Vegas Prime z zasilaniem solarnym, który polega jedynie na przykręceniu prowadnic, pozwala na oferowanie rolet do samodzielnego montażu przez klientów końcowych.

Montaż gotowej do użycia rolety trwa zaledwie kilka minut i jest czynnością nie wymagająca specjalistycznego sprzętu oraz wysokich umiejętności technicznych.

Kształt ma znaczenie

Kluczowym elementem systemu Vegas Prime jest pokrywa, której formę dopracowaliśmy w intensywnym procesie projektowym i testowym. Pokrywa ta łączy w sobie kształt uniemożliwiający gromadzenie się zanieczyszczeń oraz elegancką linię, której nie trzeba ukrywać. Górna część skrzynki roletowej jest wyprofilowana pod optymalnym kątem, dzięki czemu zanieczyszczenia same spadają. Dodatkowo, tylna część klapy bocznej posiada odpowiedni kąt wyprofilowania, co zwiększa stabilność skrzynki i eliminuje konieczność inwazyjnego montażu do ściany.

Rolety na lata

Istotnym elementem konstrukcji jest także szczelność skrzynki, która zapewnia prawidłowe działanie mechanizmów rolety przez wiele lat. Specjalny kształt bocznej pokrywy Vegas Prime gwarantuje wysoką odporność rolety. Dzięki tym cechom rolety działają bezawaryjnie przez długi czas, a jednocześnie są estetyczne i nie wymagają ukrywania. Oprócz standardowego montażu na elewacji, rolety Prime można również zamontować we wnęce okiennej oraz pod tynkiem.

W razie pytań prosimy o kontakt z Państwa opiekunem handlowym

Polska – Region południowy
Anna Kowalska

tel. +48 538 890 560
e-mail: annakowalska@hosten.pl

Polska – Region zachodni
Anna Skrzypek

tel. +48 532 549 120
e-mail: annaskrzypek@hosten.pl

Polska – Region wschodni
Aleksandra Janicka

tel. +48 513 337 665
e-mail: aleksandrajanicka@hosten.pl