Rozszerzamy kolorystykę systemów roletowych – czarny w ofercie

Czarny zawsze w modzie

Świat wnętrzarski stale ewoluuje, oferując nam nowe inspiracje i możliwości aranżacyjne. Przed nami nowy rok, a wraz z nim niesamowite trendy, które odmienią przestrzenie życiowe naszych klientów. Poniżej postaramy się przedstawić najważniejsze kierunki, w jakich podążać będzie kolorystyka wnętrz w 2024 roku oraz podpowiemy jak wpasować się w te trendy wykorzystując bogatą kolorystykę systemów osłonowych firmy Hosten.

Trendy 2024

Wnętrza 2024 roku otwierają się na bardziej obszerną paletę barw, niż w poprzednich sezonach. Delikatne, a zarazem odważne odcienie to nie tylko estetyczna innowacja, ale również wyraz naszej nieustannej tęsknoty za harmonią, spokojem i naturalnością. Dzięki temu nadchodzi era ciepłych i przytulnych kolorów.

Tego typu aranżacje przestrzeni niosą jednak ze sobą ryzyko „przesłodzenia” wnętrza, dlatego też projektanci często sięgają po elementy wystroju w mocno kontrastujących do pasteli kolorach, wśród których niepodzielnie króluje elegancka czerń.

Zasada trzech powtórzeń

Jednym z fundamentalnych kanonów komponowania kolorystyki wnętrz jest zasada trzech powtórzeń, która mówi, że jeśli zdecydujemy się na jakiś kolor, powinniśmy go powtórzyć w pomieszczeniu co najmniej trzy razy. Dobrze wygląda również mieszanie struktur w tym samym kolorze, czyli możemy mieć zielony koc, świecznik i poduszkę. W przypadku czerni, zazwyczaj w tym kolorze występują elementy oświetlenia, klamki itp., a za sprawą firmy Hosten również kasety oraz inne elementy konstrukcyjne rolet wewnętrznych oraz żaluzji plisowanych.

Jaka jest czerń każdy widzi

Kolor czarny (RAL 9005) został wprowadzony do oferty systemów Vegas Classic, Vegas Classic XL, Vegas Profil, Vegas Klaudia, Vegas Mini Nova, Vegas Mini oraz Vegas Plisse. W czerni oferujemy wszystkie elementy systemu wykonane z tworzyw sztucznych oraz lakierowane proszkowo, ponadto zapewniamy możliwość oklejania profili foliami w tym kolorze. W przypadku profili aluminiowych lakierowanych proszkowo zastosowana została powłoka lakiernicza o specjalnej strukturze odpornej na zadrapania i ścieranie.

Kolory Hosten

Firma Hosten od samego początku swej działalności reaguje na aktualne trendy w kolorystyce stolarki okiennej i wystroju wnętrz, wprowadzając do oferty szeroka gamę oklein drewnopodobnych oraz elementów z PVC stylizowanych na drewno w standardzie. Oczywiście istnieje również możliwość wyprodukowania elementów systemu w kolorach niestandardowych. Ponadto cechuje nas elastyczność w realizacji zamówień profili oklejanych niestandardowo, dla których minimum logistyczne wynosi zaledwie 6 m. Bogatą jest również paleta kolorystyczna elementów wykonanych z tworzyw sztucznych oraz powłok lakierniczych profili aluminiowych. Podobnie jak z okleinami, również w przypadku tych produktów jesteśmy w stanie szybko odpowiedzieć na niestandardowe potrzeby klientów.