Vegas Prime – roleta wielu zastosowań

Diabeł tkwi w szczegółach

Co jakiś czas pojawia się przełom w technice, który w innowacyjny sposób ułatwia życie lub przynosi oszczędności. Wydawać by się mogło, że w branży osłon przeciwsłonecznych jednak wszystko już wymyślono, ale „diabeł tkwi w szczegółach”. W Hosten znaleźliśmy ten szczegół, który potrafi polepszyć funkcjonalność rolet zewnętrznych.

Rolety zewnętrzne przez cały rok poddawane są wpływowi skrajnych warunków atmosferycznych  jak wiatr, deszcz, śnieg, skoki temperatury, promieniowanie ultrafioletowe, oraz codziennym zanieczyszczeniom przez unoszący się w powietrzu pył, czy przez ptaki. Często stosowanym rozwiązaniem tego typu problemów jest stosowanie skrzynek podtynkowych, jednak nie zawsze jest to wykonalne. W Hosten przy projektowaniu systemu roletowego Vegas Prime chcieliśmy dać klientom wybór każdej opcji. Nasz Prime to system, gdzie funkcja współpracuje z formą.

Co jest unikalnego w rolecie Prime?

Kształt ma znaczenie. Kluczowa część systemu Vegas Prime – pokrywa, której formę wypracowaliśmy w intensywnym procesie projektowym i doświadczalnym jest połączeniem kształtu uniemożliwiającego gromadzenie się zanieczyszczeń oraz eleganckiej linii rolety, której nie trzeba ukrywać przed światem. Górna część skrzynki roletowej posiada wyprofilowany pod optymalnym kątem kształt, z którego zwyczajnie ześlizgują się czy spadają zanieczyszczenia działające w inwazyjny sposób na rolety. Dodatkowo tylna linia klapy bocznej posiada odpowiedni kąt wyprofilowania wpływający na stabilność skrzynki, dzięki czemu nie musimy jej inwazyjnie mocować do ściany.

Kształt skrzynki pozwala również na zamontowanie panelu słonecznego do zasilania automatyki roletowej pod optymalnym kątem 30-40 stopni.

Design w służbie funkcjonalności

Ważnym elementem konstrukcji jest również szczelność skrzynki, gwarantująca prawidłowe funkcjonowanie mechanizmów rolety przez wiele lat. Osiągnęliśmy to przez specjalny kształt bocznej pokrywy Vegas Prime, która gwarantuje dużą odporność rolety. Te cechy są gwarantem długiej bezawaryjnej pracy rolety, a jednocześnie pozostaje ona nadal  „designerska”. Nie ma potrzeby jej ukrywać ze względów estetycznych, bo jest po prostu elegancka. Oczywiście poza domyślnym montażem naelewacyjnym, możliwe jest zamontowanie rolet Prime we wnęce okiennej oraz pod tynkiem.

Na szczególną uwagę zasługuje możliwość wykorzystania tego samego systemu skrzynek zarówno w wersji natynkowej oraz podtynkowej, w drugim przypadku potrzebujemy jedynie dwóch niewielkich dodatków systemowych.

Jakość materiałów = długowieczność produktu

Materiały, z których Prime jest zbudowany, głównie wysokiej jakości aluminium, są odporne na warunki atmosferyczne, jak zmiany temperatury, czy promieniowanie UV. Jesteśmy świadkami zmian klimatycznych. Warunki pogodowe są w skali roku coraz bardziej zmienne i czasem gwałtowne, częściej można spodziewać się w lecie palącego słońca a jesienią i zimą różnorodnych opadów i silnych wiatrów. Vegas Prime jest na to gotowy, bo postawiliśmy na jakość materiałów i przemyślaną konstrukcję.

System dopasowany do potrzeb konsumentów, nawet z moskitierą!

Prime przede wszystkim występuje w trzech rozmiarach. Nazwy handlowe to Vegas Prime 138, 165 i 185. Każda z tych grup oferuje różne wielkości skrzynki i różne rozmiary maksymalne.

Największe możliwości ma oczywiście Vegas Prime 185. Jest to nawet wysokość 338 cm (liczone razem ze skrzynką). Przy Prime 165 możemy przysłonić powierzchnię do 239 cm, a Vegas Prime 138 to najmniejsza skrzynka, ale nadal o dużych możliwościach: przy kilkunastu centymetrach średnicy skrzynki możemy osiągnąć wysokość 160 cm wysokości. Dodatkowym atutem jest także gama kolorów i oklein, w których system osłonowy Prime jest sprzedawany. Jest to ponad 30 wersji kolorystycznych lakierowanych i okleinowanych. W przypadku realizacji rolet w wersji podtynkowej istnieje również możliwość zamówienia systemu w opcji bez oklein i powłok lakierniczych.

Zintegrowana moskitiera to rozwiązanie bardzo popularne wśród naszych klientów. Ta funkcjonalność rozszerza możliwości rolety, nieco modyfikując jej osiągi. Dla rolety Vegas Prime 138 możliwe jest osiągnięcie maksymalnej wysokości razem ze skrzynką – 138 cm, dla wersji 165 – 215 cm oraz 250 cm w przypadku Prime 185.

Do kogo adresujemy ofertę Vegas Prime?

W dużym skrócie do każdego, komu zależy na jakości i ciekawym designie, rozumiejących inwestowanie w rozwiązania, które dają pewność bezawaryjności i ponadczasowości.  Do wszystkich klientów, którzy chcą korzystać z walorów rolet natynkowych i podtynkowych bez konieczności korzystania z różnych systemów profili i utrzymywania rozbudowanych stanów magazynowych. Jakość to pojęcie międzynarodowe, więc jesteśmy pewni, że takie podejście zapewni nam ciągłą sprzedaż do odbiorców polskich oraz europejskich jak dotychczas.

W razie pytań prosimy o kontakt z Państwa opiekunem handlowym

Polska – Region południowy
Anna Kowalska

tel. +48 538 890 560
e-mail: annakowalska@hosten.pl

Polska – Region zachodni
Anna Skrzypek

tel. +48 532 549 120
e-mail: annaskrzypek@hosten.pl

Polska – Region wschodni
Aleksandra Janicka

tel. +48 513 337 665
e-mail: aleksandrajanicka@hosten.pl